Hrátky s češtinou 

Ve druhé půlce školního roku jezdím po školách a kulturních domech a zpívám písničky o češtině. Pořad Hrátky s češtinou pomáhá dětem hravou formou zvládnout vyjmenovaná slova, pády a vzory. A zdá se podle zpívajících sálů, že to děti vážně baví. A mě taky :-) Pokud chcete pořad objednat do své školy nebo města, napište, zavolejte. 


Ušounova pohádková školka

Rádio Junior pro připravilo krásný pořad pro nejmenší s názvem Ušounova pohádková školka!!! Poslouchat můžete na www.radiojunior.cz každý den v 8 hodin ráno, ale pořad najdete kdykoli se vám zlíbí na iRadiu. Ušounova pohádková školka je interaktivní a zábavná, hlavně učí děti chvilku poslouchat bez sledování obrazovky. Ušoun Rušoun, roztomilé rozhlasové strašidlo je šprýmař, který dovede leccos vykouzlit. Okouzlí vás stejně jako svoji kamarádku Janu. V Ušounově pohádkové školce najdete témata blízká dětem i rodičům, sledujeme, co se děti ve školce mají naučit. Najdete tu pohádky, písničky, hádanky i společné cvičení. Scénář píše báječná Denisa Kimlová, Ušounovi propůjčila hlas Zora Jandová, povídá si s ním Jana Rychterová. Pusťte si nás!

Návštěva v Sama doma v České televizi    

3. února vyrážím do brněnského studia České televize. V pořadu Sama doma budu povídat o novém albu Zpívací písničky 2, o práci na Rádiu Junior, zazní písnička Selfíčko. Bude to fajn, protože v Brně je úžasný tým! Díky za pozvání :-)

CD Zpívací písničky 2

více...

05.11.2016 00:00
CD Zpívací písničky 2 jsou tady! Grafička Trixi vtiskla obalu veselou světle modrou barvu a pojala to tak, aby bylo jasné, že se jedná o sourozence prvních písniček. Zvukař a aranžér Honza Balcar ve studiu Bros. vymyslel super aranže, aby se na písničky dalo trsat, hopsat, blbnout a skákat, ale...

CD Do Indonésie nejen za pohádkou

více...

05.11.2016 00:00
Dostala jsem krásnou nabídku - složit písničku pro charitativní CD Do Indonésie nejen za pohádkou. Písničku To se mi líbí na něm zpívá Tonya Graves. Křtít se bude 12. listopadu v Říčanech a všichni tam budete srdečně vítáni! Tady najdete všechny informace:     Indonéské odpoledne pro...

Klub Rádia Junior na ČRo

Pravidelné vysílání Klubu Rádia Junior na Českém rozhlase můžete slyšet každý den v 19 hodin nejen na Rádiu Junior. Mě můžete poslouchat vždycky v úterý. Od 16 hodin jsem tam jako moderátor odpoledního vysílání, a pak už je na řadě klub s hostem. Jeden z mých klubů na téma pískání si můžete poslechnout třeba tady, mám ale hodně ráda vědecká témata pro děti, takže si do pořadu zvu vědce a odborníky. Tady je třeba pořad o genetice a v tomhle pořadu si můžete vyzkoušet fyzikální pokusy. Jakékoli další vysílání Rádia Junior najdete na chytrých televizích, v mobilních aplikacích nebo přímo na stránkách www.radiojunior.cz. A není tam jen vysílání, najdete spoustu zajímavých odkazů, článků, soutěží. 

CD Do Sýrie nejen za pohádkou pro organizaci ADRA

15. prosince bylo v MŠ Zahrádka v Ohradní ulici v Praze 4 pokřtěno krásné pohádkově-hudební CD Do Sýrie nejen za pohádkou. Výtěžek z něho použije organizace ADRA na postavení školy pro malé syrské děti v Libanonu. Pro CD jsem složila dvě písničky. Jednu o velbloudech, na CD nese název Jdou pouští. Druhá písnička se jmenuje Oslí ukolébavka a zpívá ji Tonya Graves. 

Velká premiéra - Ta naše písnička v Kostomlatech

12. listopadu se v MKC v Kostomlatech pod Milešovkou uskutečnila premiéra nového pořadu Ta naše písnička. Trochu překvapivě byl mým spoluhráčem na dětském představení houslista Vladimír Iljič Pecháček. Ale moc se to povedlo! Plný sál dětí, všichni zpívali známé lidové písničky, byla legrace i poučení. Naučili jsme se dost nového, povídali jsme si i o Karlu Hašlerovi a Hašlerkách. A dokonce jsme se nakonec naučili Ta naše písnička česká. Kostomlatské děti ze školky i školy dnes dostávají obrovskou pochvalu! A ještě jednou děkujeme manželům Bláhovým z místní knihovny za vlídnost, úsměv a jejich práci. A taky za oběd a křížaly. A vůbec :-)

Vaše Jana

Spolupráce s Rádiem Junior Českého rozhlasu

Tak a je tu překvapení. Od září budu ke slyšení také na vlnách Českého rozhlasu, v Rádiu Junior. Písničky už se tam hrají, ale tentokrát toho bude víc, budu pravidelně moderovat a už mám spoustu nápadů, jak do toho zatáhnout děti. Jsem moc ráda, že mě šéfredaktorka Zora Jandová oslovila, protože Český rozhlas je pro mě naprosto srdeční záležitost. Už se moc těším. 

Reedice CD Hrátky s češtinou a s dopravní výchovou

Po téměř patnácti letech se ukázalo, že zájem o CD Hrátky stále neuvadá. Vyjmenovaná slova, pády a vzory v písničkách fungují stále, paní učitelky v různých školách stále zpříjemňují dětem hodiny češtiny. No a písničky o přechodech pro chodce, dětské sedačce či o třech praštěných tetách, které si povídají o bezpečnostních pásech, se také pořád líbí. Proto vznikla další reedice CD Hrátky. Můžete si ho objednat nebo koupit v prodejně Radioservisu v Praze. Ať se líbí doma i ve škole!